Co byste měli vědět při chovu zakrslých křečků

I když by bylo skvělé mít velkou rodinu křečků, měli byste si nejprve ujasnit, zda jste na takovou zodpovědnost připraveni. Ano, mláďata křečků jsou docela roztomilá, ale co bude dál?

Možná byste si měli položit tyto dvě otázky:

  1. Co budete s mláďaty dělat?
  2. Které křečky si vyberete, aby se stali novými maminkami a tatínky?

Začněme první otázkou. Průměrná velikost vrhu je 4 až 6 křečků, ale některé druhy, jako například křeček Campbellův ruský, mohou porodit až 14 mláďat. Dokážete si představit, že byste se starali o více než tucet malých křečků? Možná si řeknete, že je můžete chovat a poté prodávat do obchodu se zvířaty.

Dobrý nápad? Špatný. Mnoho obchodů nechce, aby křečky prodával jen tak někdo. Protože by to nefungovalo, nakonec se o všechny budete starat sami, pokud je nerozdáte rodině a přátelům. A co když onemocní? Obvykle platí, že pokud onemocní jeden křeček, snadno se stane nakažlivým, a to znamená, že onemocní i mnoho vašich domácích křečků.

Budete muset utrácet za jejich léky, a to nebude levné. Ještě horší scénář nastane, pokud matka uhyne. Kdo se o ně bude starat a ošetřovat je? Samozřejmě vy. V podstatě je budete krmit z láhve, dokud nebudou připravené na odstavení. Krmení jednoho nebo dvou křečků nemusí být tak náročné, ale když se jedná o 6 až 12 mláďat křečků, může to být velmi těžká, nemluvě o stresující zodpovědnosti.

Přejdeme-li k další otázce, budete potřebovat znát nejlepší rodiče pro chov křečků. Jedním z hledisek je zdravotní stav každého z nich. Abyste to zjistili, je vhodné prozkoumat jejich historii včetně historie jejich původu. Neměli by mít žádnou genetickou vadu ani žádné život ohrožující zdravotní potíže.

To proto, aby se předešlo vrozeným vadám a nemocem u mláďat. Za zmínku stojí i to, že barva srsti křečka může přispívat ke genetickým problémům a že některé barvy nelze mezi sebou párovat, aby se předešlo vrozeným vadám. Kromě toho byste si mohli ověřit temperament potenciálních rodičů.

Nechcete chovat ty, kteří mají špatnou povahu nebo temperament, protože by se to mohlo přenést na jejich mláďata a vy nechcete mít doma tucet mrzutých a “spratkovitých” křečků!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *