Co jedí domácí králíci? 6 skvělých tipů, jak je udržet zdravé

Pokud jste si právě pořídili svého prvního králíčka, jednou z nejdůležitějších otázek, na kterou byste měli znát odpověď, je, co jedí domácí králíci.V obchodech se zvířaty je tolik různých druhů krmiva pro králíky, že pravděpodobně nevíte, co koupit.Toto je 6 základních věcí, které byste měli králíkovi poskytnout, aby byl zdravý.

Seno vojtěškové seno by měl mít váš králík k dispozici neustále, dokud nedosáhne věku 6 až 8 měsíců. protože vojtěška poskytuje vysokou koncentraci vápníku a sacharidů, musíte postupně přejít na seno timothy. volné, dlouhé prameny sena obsahují vlákninu a podporují dobré trávení.

Čerstvá strava váš králík by měl každý den dostávat asi šálek čerstvé zeleniny na 5 kg váhy. dávejte mu alespoň 3 různé druhy čerstvé zeleniny, jako je špenát, brokolice, celerové listy, čerstvá tráva ze zahrady, listy pampelišek, římský salát atd. začněte ve věku 2 měsíců postupně přidávat novou zeleninu každý týden a odstraňte z jídelníčku vše, co způsobuje průjem.

Ovoce a pamlsky Omezte králíčka na jednu polévkovou lžíci ovoce denně. příliš mnoho ovoce mu způsobuje nemoci a podporuje kazivost zubů. skvělé pamlsky jsou jahody, babana, jablka, borůvky, jablka, jakékoli čerstvé ovoce, které má rád. Vyhněte se sušenému ovoci, rozinkám, cereálním tyčinkám, chlebu, slaným nebo sladkým pochutinám, ovesným vločkám a čerstvé nebo sušené kukuřici.

Králičí granule Mladí králíci do výšky měsíce věku by měli mít volný přístup k vojtěškovým granulím, poté omezte množství na 1/8 hrnku denně pro králíka o hmotnosti 2-4 kg. Postupně ho také převeďte na granule na bázi timothy sena. odolávejte pokušení dávat mu jich více. Příliš mnoho granulí povede k obezitě kvůli vysokému obsahu vápníku a sacharidů.

Voda a vitamíny Čerstvá voda musí být vašemu králíkovi neustále k dispozici. podávání vody v misce je pro králíka lepší, protože podporuje přirozenou polohu při pití. pokud ho musíte při některých příležitostech zavřít do klece a on všechnu vodu vylije, dejte mu místo ní láhev s pitím. vitamíny a soli nejsou nutné, pokud králík dostává každý den vyváženou stravu.

Noční trus Několikrát denně si po jídle všimnete, že si váš mazlíček olizuje anální oblast a zároveň sní část trusu. To je pro králíka normální, takže si s tím nedělejte starosti. to, co jí, se nazývá “cekotropy”. Jsou tvořeny životně důležitými živinami, které nebyly dobře vstřebány tlustým střevem. králík tyto živiny ve své stravě potřebuje. je to jen součást toho, co jedí králíci v zájmovém chovu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *