Co jedí křečci?

Co jedí křečci? To je velmi důležitá otázka, kterou byste měli vědět, když si poprvé pořídíte křečka. Stejně jako každé jiné zvíře mají i křečci své druhy potravy, které rádi jedí a pijí.

Vzhledem k tomu, že váš křeček nyní žije s vámi a není ve volné přírodě, nemůže se vydat na pátrání a najít potravu, na kterou má chuť. Chcete ji tedy znát a dávat ji svému křečkovi, aby byl šťastný a zdravý.

Pojďme tedy nejprve k této zajímavé otázce…

Kolik toho křečci snědí?

Jednou z nejúžasnějších věcí je, že uvidíte, jak váš křeček cpe do svých tváří doslova vše, co najde.

Křečci jsou přirozeně naučeni sbírat všechnu potravu, kterou najdou, protože v divoké přírodě nikdy nevíte, co přinese zítřek. Aby se ochránili před hladem, kdyby zítra nemohli sehnat žádnou potravu, sbírají vždy každou potravu, kterou najdou.

Nesbírají ji však do žaludku, ale prostě ji odnesou do kouta a někde ji schovají jako zásobu na později.

Protože neexistuje způsob, jak křečka “přesvědčit”, že se nemá čeho bát, dokud s vámi žije, musíte se s jeho celoživotním zvykem prostě smířit.

Kolik toho tedy křečci skutečně potřebují sníst?

Velmi málo. Koneckonců při jejich malé velikosti se jim do toho malého bříška moc jídla nevejde. Křečci tedy mohou sníst jen asi dvě polévkové lžíce potravy nebo méně každých 24 hodin.

Křečci potřebují velké množství rozmanité potravy, aby byli zdraví a plní energie. Mají rádi různé druhy ovoce, zeleniny a krmiva s bílkovinami. Pokud jim nebudete poskytovat potravu, kterou potřebují, váš křeček onemocní a bude stále slabší a slabší.

Podívejte se na tohoto užitečného průvodce a zjistěte, jaká jsou nejlepší krmiva pro křečky, aby byli zdraví a dlouho žili.

Existují však i určité potraviny, kterým se musí za každou cenu vyhnout, protože by jim způsobily onemocnění nebo dokonce ohrozily jejich život. Příkladem jsou mandle, sladkosti a bonbony, rajčata a další.

Je velmi důležité, abyste věděli, čím křečka krmit a čím NEkrmit, abyste měli zdravého a šťastného křečka po dlouhou, dlouhou dobu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *