Co potřebují domácí králíci – 5 věcí, které byste měli vědět před přijetím králíka

Možná přemýšlíte o tom, že si pořídíte svého prvního králíka, nebo jste si ho právě pořídili a teď se vám honí hlavou různé otázky, například co králíci potřebují? Někteří říkají, že králíci jsou klidní a nenároční domácí mazlíčci, ale není to tak docela pravda. Existuje nejméně pět základních věcí, které musíte králíkovi poskytnout, aby byl zdravý a spokojený.

Králíci potřebují vlastní prostor Králík v zájmovém chovu potřebuje klec a klidné místo, jako je například volná ložnice. Jen ho nedávejte doprostřed kuchyně nebo obývacího pokoje, kde jsou všechny zvuky. dobrá velikost klece pro dvounohého králíka by měla být 2×3 stopy. mají rádi odstup od hlasité televize, hudby, křiku dětí atd.

Králíci potřebují dobrou stravu králíci v přírodě jedí trávu a potřebují jíst často, aby se jejich jemný trávicí systém udržel v chodu. dávejte králíkovi seno Timothy podle libosti a ne více než půl hrnku granulí na bázi Timothy každý den. rádi také jedí čerstvou trávu a pampeliškové listy ze dvora, špenát nebo celer. S mrkví, jablky a banány buďte opatrní kvůli vysokému obsahu cukru.

Králíci potřebují hračky na žvýkání protože jim zuby stále rostou, je pro ně přirozené, že neustále žvýkají. proto jim dávejte dostatek hraček, abyste uspokojili jejich potřebu. mezi snadno dostupné bezpečné hračky patří: kartonové krabice, papírové sáčky, staré telefonní seznamy, prázdné role od papírových ručníků, větve z ovocných stromů a další. je důležité jim dávat hračky, abyste předešli problémům se zuby a nudě. znuděný králík začne žvýkat na vašem pozemku.

Králíci potřebují pohyb a volnost klec pro králíka by měla být jeho domovem, ne vězením. jako každé jiné zvíře se potřebují pohybovat a rádi běhají a hrají si v domě. pokud jste celý den v práci, omezte svého králíčka na jednu místnost s brankou, místo abyste ho zavírali do klece. nejprve se ujistěte, že jste tuto místnost zabezpečili proti králíkům, abyste odstranili všechny elektrické kabely v dosahu králíka.

Králíci potřebují vaši lásku Jsou to velmi společenská zvířata a nejsou stále šťastní sami. Pokud jste celý den pryč, možná pro vás králík není vhodný. nebo můžete zvážit adopci již spojeného páru v místním útulku pro zvířata. králíci jsou rádi mezi lidmi a je s nimi spousta zábavy.

Pokud tedy přemýšlíte o pořízení králíka, nekupujte ho v obchodě se zvířaty. bohužel v útulcích pro zvířata zůstává spousta králíků , protože lidé nevěděli, co králík potřebuje, než si ho osvojili. většina z nich je již vykastrovaná a naučená na vrh. A všichni jsou to velmi milí domácí mazlíčci.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *