Jak se starat o domácí králíky – 5 základních věcí, které od vás potřebují

Pokud jste si právě pořídili svého prvního králíka nebo uvažujete o tom, že si ho pořídíte, pravděpodobně vás zajímá, jak se starat o domácí králíky. Aby byli králíci zdraví a šťastní, potřebují od vás 5 základních věcí. tady jsou ve stručnosti.

Králíci potřebují klec: Králíci potřebují dostatek místa, aby měli v jednom rohu bedýnku na stelivo, v druhém jídlo a uprostřed prostor, aby se mohli úplně roztáhnout. mají také rádi, když mají na dně deku nebo ručník. plastové klece se dnem jsou mnohem lepší než kovové a mnohem lépe se udržují v čistotě.

Králíci potřebují kvalitní stravu: Zelená zelenina a čerstvé seno ze dvora jsou také dobré pro jejich trávení. Ovoce, jako jsou jablka a banány, by se mělo podávat s mírou pro vysoký obsah cukru. u staršího králíka staršího 6 měsíců přejděte postupně na seno a granule z timothy, vojtěšku už ne. čtvrt hrnku granulí denně králíkovi stačí, jinak příliš přibere na váze. každý den přidejte hrst zelené zeleniny.

Králíci potřebují pohyb: Klec pro králíky by neměla být vězením. je to jejich dům, protože potřebují svůj vlastní prostor. Králíci rádi běhají a zkoumají. než abyste je nechávali celý den v kleci, když jste pryč, raději je přesuňte do jedné místnosti, kterou jste předtím králíkům zabezpečili, aby mohli běhat a užívat si svobody.

Králíci musí hodně žvýkat: pro králíky je přirozené, že neustále žvýkají, protože jim prostě rostou zuby. poskytněte králíkovi hračky, které může žvýkat, jako jsou kartonové krabice, slaměné rohože, prázdné ruličky od toaletního papíru, větve z ovocných stromů a papírové sáčky. tak uspokojí své žvýkací potřeby a nebude vám ničit podlahové lišty a nohy nábytku.

Králíci potřebují lásku a pozornost: Myslím, že toto je nejdůležitější část toho, jak se starat o králíky v zájmovém chovu. většina lidí si neuvědomuje, že králíci jsou velmi společenská zvířata. Pokud jste každý den celý den pryč z domova, králík pro vás může být mot tím pravým domácím mazlíčkem. nebo byste možná měli zvážit pořízení páru. králíci rádi komunikují s lidmi i s jinými králíky nebo dokonce kočkami. rádi se nechávají hladit a jsou z nich velmi milí domácí mazlíčci.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *