Jak se starat o králíka – 3 tajemství péče o králíka

Možná přemýšlíte o tom, že si pořídíte králíka, nebo jste si ho už pořídili.Pokud si myslíte, že králíci jsou nenároční domácí mazlíčci, kterým stačí žít v kleci, čtěte dál, protože se dozvíte pravý opak.Prozradím vám 3 tajemství, jak se starat o králíka, která vám ještě nikdo neřekl.

Bydlení: Králík potřebuje víc než jen klec.

Váš domácí králík bude potřebovat hodně prostoru ve vašem domě, ne jen klec v kuchyňském koutě. pořiďte si co největší klec. 2×3 stopy je skvělá velikost. králíci jsou aktivní v brzkých ranních hodinách a opět v brzkých večerních hodinách a přes večer. Přes den v podstatě spí. v přední části klece mu postavte ohrádku, aby mohl během dne vlézt a vylézt a trochu se pohybovat. Ráno a večer ho pouštějte ven. králíci potřebují pohyb, aby zůstali zdraví, jinak se velmi nudí a projevuje se u nich špatné chování.

Strava: Králík potřebuje víc než jen granule.

Mnoho lidí dává králíkovi jen vodu a granule. všechny ty barevné obiloviny jako krmivo pro králíky ze zverimexu jsou pro králíka ve skutečnosti špatné. granule by pro něj měly být pamlskem. jeho denní strava by měla podle libosti sestávat ze sena Timothy, čtvrt hrnku granulí na bázi sena Timothy a čerstvého zeleného salátu o velikosti hlavy králíka. S ovocem a mrkví buďte opatrní, protože obsahují hodně cukru. snažte se mu každý den dát alespoň 3 nebo 4 různé druhy zeleniny, jako je špenát, celer, petržel nebo brokolice, aby byla výživa vyvážená. nikdy králíkovi nedávejte cereální tyčinky, slané nebo sladké pochutiny, arašídy, kukuřici, sladkosti nebo mléčné výrobky.

Výcvik: Králík potřebuje víc než jen záchůdek.

Králíci jsou žvýkači a také si potřebují označit své teritorium. ze zdravotních důvodů a také proto, abyste jim pomohli s tréninkem na nočník, je třeba králíky vykastrovat. budou tak žít mnohem šťastněji a déle a bude mnohem snazší je naučit na stelivo. samice jsou náchylné k rakovině dělohy a většina z nich umírá před pátým rokem věku, pokud nejsou změněny. někteří králíci začnou všechno žvýkat ve věku 4 až 5 měsíců. Samice se stávají trochu teritoriálními, někdy začnou vrčet nebo štípat. lidé si pak myslí, že je to zlý králík, a už ho nechtějí. když se vymění, dospívající králíci se výrazně zklidní a jsou velmi mírní.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *