Jak se starat o králíka – 5 základních věcí

U králíků to platí ještě více než u koček a psů. Lidé mají tendenci kupovat si je impulzivně. protože jsou tak roztomilí nebo protože ho chtěly děti, stejně si ho vezmete domů a přemýšlíte:jak se starat o mého králíka?Zní vám to povědomě?

Než si pořídíte králíka, je důležité si o něm něco zjistit, abyste se ujistili, že je to pro vás ten pravý domácí mazlíček. Existuje 5 základních věcí, které potřebují, aby byli zdraví a šťastní.

Králíci potřebují své vlastní místo

Králík domácí potřebuje především klec, která bude jeho domovem. Pořiďte si co největší velikost, kterou můžete. Pro středně velkého králíka je vhodná klec o rozměrech 2×3 stopy. pořiďte si klec s plastovým dnem, drátěné dno by králíkovi poškodilo jemné tlapky. pořiďte si plastovou misku o něco větší než králík a dejte ji do jednoho rohu klece, aby sloužila jako jeho záchod.

Králíci potřebují kvalitní stravu

Mladí králíci by měli být chováni na vojtěškových granulích a vojtěškovém seně podle libosti. ve věku 2 měsíců mu začněte dávat zeleninu. králíci milují čerstvou trávu ze dvora, listy pampelišek, špenát, celer, listy mrkve, cokoli tmavě zeleného. Každý den mu dávejte alespoň tři různé druhy zeleniny, abyste mu zajistili vyváženou stravu. ovoce podávejte jako pamlsek, každý druhý den malou porci. po šestém měsíci věku přejděte na seno Timothy a granule a množství granulí snižte na čtvrt hrnku denně.

Králíci potřebují pohyb

Mnoho lidí si myslí, že králík může žít v kleci jako křeček, ale není tomu tak. Potřebují pohyb a volnost. Volnost jim můžete poskytnout tím, že svůj dům zabezpečíte proti králíkům. králíci mohou žít jako domácí kočky a lze je snadno naučit na podestýlku. stačí králíka na noc nebo v době vaší nepřítomnosti zavřít do místnosti, kde je klec, pomocí dětské branky.

Králíci musí být kastrovaní nebo sterilizovaní

Vykastrovaní králíci žijí mnohem déle a mají mnohem šťastnější život. u samic to snižuje riziko rakoviny dělohy, ke které jsou náchylné, když nemají děti. Vykastrovaní králíci se také chovají jako domácí mazlíčci, přestanou si značkovat teritorium a mnohem snáze se naučí vrhům.

Králíci potřebují vaši lásku a pozornost

Králíci jsou vysoce inteligentní a velmi společenská zvířata. rádi se stýkají s ostatními králíky, lidmi a dokonce si rozumí i s jinými domácími zvířaty, například s kočkami. musíte s králíkem trávit čas každý den na podlaze a hrát si s ním. Dejte mu hračky, které může žvýkat, například kartonové trubky, staré telefonní seznamy nebo krabice.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *