Jak se zbavit zimního blues sledováním králíků

Brzy přijdou chladné a zasněžené zimní dny, než se nadějeme, a je jedno, jestli je jaro nebo léto, když čtete tento článek, protože se mi zdá, že roční období přicházejí a odcházejí každý rok rychleji. Vím, že spousta lidí se zřejmě nudí a děsí se chladných zimních měsíců, a to je něco, co jsem nikdy nezažil, i když jsem většinu svého dospělého života prožil sám, vždycky si najdu nějakou činnost, která mi ukrátí volný čas.

Tento článek je zaměřen spíše na někoho, kdo žije na venkově, nebo na někoho, kdo má nějakou plochu, na které jsou hromady křovin a ploty. Pokud takovou osobou nejste, budou pro vás tyto informace pravděpodobně nejen zábavné, ale i poučné, protože vám pomohou setřást zimní blues.

Když jsem byl v předdůchodovém věku a na začátku dospívání, rodiče pronajímali pokoje takzvaným penzistům. Byli to svobodní muži a ženy, kteří potřebovali spací pokoj a místo k přespání, když nebyli v zaměstnání. Rodiče jim poskytli pěkné, plně zařízené pokoje s postelemi, komodami a vším potřebným, navíc jim nabídli stravu a veškerou domácí zábavu, například možnost sledovat s námi televizi v rodinném pokoji a kompletní sociální zařízení.

Jeden z těchto strávníků byl starší chlapík, který se stal mým dobrým přítelem. Tento muž byl vášnivý lovec a rybář a jednou během chladných zasněžených zimních dnů jsme si povídali o lovu a chytání do pastí a on se mě zeptal, jestli jsem někdy stopoval zajíce. Ještě jsem to nedělal, tak jsme šli ven do sněhu a on mi ukázal, jak na to. Teď vám všem, kteří jste proti lovu nebo zabíjení králíků a jiných zvířat, chci říct, že jsme stopovali králíky pro zábavu. Nevzali jsme si s sebou žádnou pistoli ani jinou zbraň a žádnému králíkovi jsme neublížili.

Potřebujete den, kdy na zemi leží sníh, takový sníh, který zanechává pěkné stopy, když v něm nějaký člověk nebo zvíře chodí. Šli jsme kousek po otevřeném poli a viděli jsme nějaké stopy ptáků a srnčí zvěře, pak můj přítel brzy řekl, že tady jsou nějaké zaječí stopy, a ukázal mi je. Nebudu teď podrobně popisovat, jak vypadají, ale dají se snadno rozpoznat, takže stačí vyhledat na internetu králičí stopy a můžete si je prohlédnout. Každopádně můj kamarád řekl, že ti můžu přesně říct, kam ten králík míří, že míří k hromadě keřů poblíž plotu.

Šli jsme po stopách a brzy jsme se přiblížili k linii plotu, podél které rostla spousta starých malých stromků a keřů. Králíci se schovávají v těch hustých hromádkách plevele a křoví, řekl můj přítel, všiml jsem si, že všude kolem keřů jsou králičí stopy. Teď se dívej, řekl můj přítel, a začal tlačit na některé z těch mrtvých plevelů a křovin, přičemž vydával nějaké zvuky, během několika vteřin vyběhl z krytu králík přímo k nám.

Prošli jsme ještě kousek podél plotu a křoví a on udělal to samé a vyběhl další králík. Byla to pro mě velká zábava, která mi přišla vhod v chladných zimních dnech a pomohla mi setřást zimní blues.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *