Jak vybrat jména pro křečka

Gratulujeme vám k novému křečkovi! Křečci jsou pravděpodobně nejroztomilejší zvířata z rodiny hlodavců a jsou to skvělí domácí mazlíčci. Při hledání jmen pro svého nového křečka nezapomeňte hledat taková, která se vám líbí a která zároveň odpovídají vzhledu a osobnosti vašeho nového chlupatého kamaráda. Jako pomůcku vám nabízíme seznam některých směrů, kterými se můžete vydat:

1) Jména pro křečka můžete hledat podle barvy jeho srsti. Například mu můžete dát jméno Sněhová vločka, pokud je bílý, Hershey, pokud je hnědý, nebo Dýně, pokud je oranžový.

2) Jména pro křečky můžete vyhledávat na základě jejich značení. Pokud máte například bílého křečka s černými skvrnami, může být ideální jméno Domino nebo Panda.

3) Můžete hledat jména jako Gadget, Gizmo, Tic Tac a Jellybean, která odkazují na malou velikost vašeho křečka.

4) Můžete si vymyslet humorná jména pro křečky, jako je Hamlet a Hambone (obě jsou inspirována slovem “křeček”) nebo Bear, Moose či Hulk – opak toho, co jsou křečci podle velikosti!

5) Můžete hledat roztomilá jména jako Muffin, Doodle, Boo Boo a Ziggy, protože “roztomilí” jsou právě křečci!

6) Můžete hledat jména, která vystihují osobnost vašeho křečka – nezapomeňte však křečka několik dní pozorovat, abyste měli přesnou představu o tom, jaký je.

7) Jako inspiraci můžete využít své koníčky. Pokud milujete filmy, proč si nevybrat jméno ze svého oblíbeného filmu? Křeček by mohl být velmi roztomilý Yoda! Baví vás sport? Vyberte si sportovní výraz, například Putter nebo Puck.

8) Můžete si vzpomenout na slavné lidi, které obdivujete nebo jejichž jména se vám líbí. Mohou to být prezidenti, členové královské rodiny, filmové hvězdy, vědci, vynálezci… seznam by mohl pokračovat. Napoleon, Einstein nebo Angelina by byli skvělými jmény pro křečky!

9) Můžete se podívat i mimo svůj vlastní jazyk. Pokud byste například chtěli jméno pro křečka, které je trochu exotické a jiné, proč nezvolit indiánské jméno pro křečka, jako je Yoki (déšť), nebo japonské jméno pro křečka, jako je Kabuki (japonské taneční drama)?

10) Můžete najít knihy o jménech pro domácí zvířata nebo vyhledávat na webových stránkách o jménech pro domácí zvířata. Najdete stovky, ne-li tisíce skvělých jmen pro křečky, ze kterých si můžete vybrat.

Pokud použijete tyto návrhy spolu se svou kreativitou a představivostí, určitě přijdete na skvělý seznam jmen pro křečka. Pokud se vám nedaří zúžit výběr na jedno, zeptejte se na názor kamaráda nebo člena rodiny, nebo – ještě lépe – zkuste je svému křečkovi říkat. Jeho reakce vám možná pomůže vybrat to pravé!

Jedna rada na rozloučenou: pokud plánujete vybrat jméno specifické pro pohlaví, ujistěte se, že víte, zda je váš křeček samec nebo samice (pokud to nevíte, měli by vám pomoci v místě, kde jste křečka koupili, nebo u vašeho veterináře). Tak se vám nestane, že jednoho dne zjistíte, že váš “Jack” je ve skutečnosti “Jill”!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *