Nedržte svého domácího mazlíčka venku Králíci by měli být uvnitř – 5 dobrých důvodů proč

Pokud máte králíka a žijete s ním venku, vězte, že byste ho neměli chovat venku. Králíci jsou vystaveni mnoha nebezpečím a rizikům a je výhodou, aby byli po většinu času chováni uvnitř. existuje celá řada důvodů, proč tomu tak je, a já se budu věnovat 5 dobrým důvodům.

Počasí

Králíky je třeba držet v chladu a suchu. léta jsou pro ně příliš horká a zimy příliš chladné. vlhkost se jim dostává do nohou a může vyvolat zdravotní problémy. Jsou také velmi citliví na přehřátí. horké teploty nad 80 F v létě mohou být pro králíky smrtelné.

Roztoči a blechy

Pokud jsou králíci chováni neustále venku, mohou se u nich vyskytnout blechy a roztoči, stejně jako u ostatních domácích zvířat. zejména roztoči v uších je mohou postihnout a jejich léčba může být velmi problematická. také mouchy mohou klást vajíčka do jejich trusu, a pokud se jimi zamoří, můžete se s malým kamarádem rozloučit.

Předčasná smrt

Králíci žijící v interiéru se dožívají 10 až 12 let. na druhou stranu, kvůli všem nebezpečím, kterým jsou vystaveni, se králíci žijící v zájmovém chovu venku obvykle dožívají pouze 1 až 4 let. je mnohem pravděpodobnější, že onemocní, pokud žijí venku, než uvnitř.

Predátoři

V okolí králíků se budou neustále pohybovat nejrůznější predátoři. mývalové, kočky, psi, vrány, vědecké články a další vymodlení ptáci. když se v okolí králíků objeví predátor, jsou velmi vystresovaní a mohou se skutečně vyděsit k smrti. to je jeden z hlavních důvodů, proč je délka jejich života venku tak krátká.

Omezený prostor

Abyste králíkům poskytli alespoň minimální bezpečí, budete je muset chovat ve venkovních klecích nebo budkách. a právě tam budou odsouzeni prožít celý svůj život. Jaký má ale smysl mít domácí zvířata, když jsou neustále venku daleko od vás? je to jako držet psa celý život na řetězu na dvoře.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *