Nizozemští zakrslí králíci – jak porozumět svému malému příteli


Nizozemští zakrslí králíci se stali zdaleka nejoblíbenějším plemenem ve světě domácích králíků.Jejich velikost menší než u ostatních králíků láká lidi, kteří chtějí domácího mazlíčka.Pochopení jejich osobnosti je zásadní pro to, abyste si je mohli užívat jako svého nového přítele.

Nizozemští zakrslí králíci skutečně pocházejí z Nizozemska. v podstatě vznikli křížením polského a divokého králíka. mezi chovateli se stali velmi oblíbenými pro svou malou velikost a velkou barevnou rozmanitost.

Mají plachou, nervózní a nezávislou povahu než větší králíci obecně. nemusí být tedy ideálním domácím mazlíčkem pro malé děti, které by je mohly příliš mačkat nebo na ně dokonce šlápnout.

Jakmile dosáhnou pářícího věku, mohou někteří projevovat teritoriální a agresivní chování. je dobrou radou nechat zvíře vykastrovat nebo kastrovat, pokud si ho chcete nechat na delší dobu. fixovaní králíci také prožijí mnohem delší a šťastnější život a mnohem snadněji se dají úspěšně naučit na vrh.

Nizozemské zakrslé králíky lze vycvičit na vrh stejně jako všechny ostatní králíky. je naprosto vyloučeno, abyste je v jakémkoli ročním období chovali venku. jsou velmi citliví na výkyvy počasí. teploty nad 80 F mohou být pro vaše králíky smrtelné a cokoli pod 50 F jim může velmi rychle způsobit onemocnění.

Po úpravě jsou z nich naprosto roztomilí domácí mazlíčci a jejich životnost může být až deset let. jako každý králík by byli mnohem šťastnější v párech a jejich malá velikost usnadňuje majitelům zvířat mít dva v jedné kleci.

Jako každý králík by však neměli být chováni v kleci, s výjimkou noci. potřebují mít alespoň dvě až tři hodiny volnosti denně, aby se mohli skutečně pohybovat. nedostatek volnosti nakonec vyústí v agresivní chování, nadměrné žvýkání a zdravotní problémy.

Pokud se rozhodnete pořídit si pár nizozemských zakrslých králíků, budete se těšit z jejich zvídavé,přátelské a hravé povahy. důležité je také najít veterináře, který se specializuje na exotická zvířata, nejen na psy a kočky.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *