Péče o křečka pro děti

Když máte doma křečka zakrslého, vaše děti si s ním určitě budou chtít hrát. Protože křečci vypadají velmi roztomile, mohou chtít zvířátko zvednout a nosit. Pokud však nebudou vědět, jak s křečkem správně zacházet, může se váš kapesní mazlíček vážně zranit.

Pokud je křeček ospalý, vyděšený nebo se cítí ohrožený, nesmí se ho dítě dotýkat, protože mu zcela jistě uštkne ruku. Křečci jsou také plachá stvoření; proto si musí na přítomnost dítěte zvyknout, než mu dovolí, aby je nosilo.

Protože mají ostré zuby, povede kousnutí k poranění, pokud se tak stane, je vhodné okamžitě vyhledat lékaře. Aby se těmto neštěstím předešlo, nesmí děti mladší šesti let s křečky manipulovat.

Většinou se křečci zraní, když se s nimi nezachází správně. Dítě je může nechtěně upustit, když se lekne nebo dokonce polechtá! Pád z určité výšky může křečkovi způsobit nepozorovaná zranění, která se v budoucnu mohou stát vážnými.

Děti také mohou křečka krmit nezdravými potravinami, které mohou ovlivnit jeho celkový zdravotní stav. Z tohoto důvodu musí být dítě poučeno o správném krmivu, době a druhu krmení, které křeček jako domácí mazlíček potřebuje.

Abyste předešli zraněním a pomohli svému domácímu mazlíčkovi prodloužit život; vaše děti musí znát správný způsob zacházení s křečkem zakrslým. Musíte jim předvést postup přenášení křečka krok za krokem a jeho umístění doprostřed dlaně.

Některé děti mohou být ohroženy nehty křečka, zejména pokud mají malé ruce a citlivé dlaně. Abyste tento problém vyřešili, položte křečka na měkký povrch a nechte dítě křečka nejprve jemně pohladit.

Udělejte svým dětem i domácímu mazlíčkovi radost tím, že je naučíte, jak si křečka užít. Dohlížejte na ně a poučte je o technikách, které mohou při nošení svého roztomilého kamaráda používat. Tím se celý proces vlastnictví zlepší jak pro vaši rodinu, tak pro vaše milující zvířátko.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *