Péče o trpasličí křečky

Plánujete si pořídit trpasličího křečka jako domácího mazlíčka? Pokud ano, měli byste vědět několik věcí. Zaprvé byste měli vědět, kdy je ten správný čas, kdy si ho můžete pořídit, a to tehdy, když už je mu alespoň měsíc.

V tomto věku je malý křeček již odstaven od matky. Pokud si ho však chcete adoptovat v ideálním věku, můžete tak učinit, až mu budou asi dva měsíce, protože v tomto věku je samička křečka již schopna zabřeznout. Možná se ptáte, proč je vždy výhodnější adoptovat křečka zakrslého v mladém věku. Odpovědí je, že když si je vezmete mladé, je mnohem snazší je vycvičit a ukáznit.

Výběr křečka
Nejvhodnější dobou, kdy zajít do obchodu se zvířaty a vybrat si křečka, je odpoledne. Ráno jsou nevrlí a nejsou v nejlepší kondici, protože tito malí tvorové jsou noční. Ráno se jim zkrátka nechce pobíhat a být přátelští, takže pokud chcete vidět jejich nejlepší stránku, doporučuje se navštívit je pozdě odpoledne nebo večer.

Faktory, na které je třeba se zaměřit
Zde je několik tipů, kterými se můžete při výběru křečka řídit.

  • Měl by mít jasné oči, protože to je dobrý ukazatel toho, že je křeček zdravý.
  • Srst by měla být lesklá a krásná, a ne matná.
  • Na žádné části těla by neměly být žádné boule.
  • Měl by být energický a živý. Křeček, který vypadá unaveně, může být nemocný nebo nezdravý.

Vždy se můžete rozhodnout pro adopci nepříliš zdravého křečka, ale musíte si uvědomit odpovědnost, kterou to obnáší. To znamená, že byste měli vyhledat veterinárního lékaře, který vám poradí, jak křečka ošetřit, aby byl opět zdravý. Kromě toho budete muset vynaložit zvýšené úsilí při péči o nemocného mazlíčka.

Měli byste si koupit dva křečky?

Jednou z věcí, které křeček potřebuje, je společník. Možná budete chtít zvážit pořízení samce a samice křečka, ale počítejte s tím, že za chvíli budete mít velkou křeččí rodinu, protože tito malí tvorové se poměrně rychle množí. Pokud to nechcete, můžete si pořídit křečky stejného pohlaví – mohou to být buď samci, nebo samice. Mějte však na paměti, že určení pohlaví křečků není vždy přesné.

Krmení křečka
Měli byste vědět, že křečci potřebují jíst pouze jednou denně. Jejich krmivo můžete zakoupit v každém obchodě se zvířaty, ale je důležité, abyste kupovali zdravou stravu. Množství krmiva by se mělo pohybovat od 1 do 2 polévkových lžic a nejlépe je krmit večer. Pro zajištění dobrého zdraví jim můžete podávat listovou zeleninu a zeleninu.

Péče o křečka
Péče o křečka není žádná raketová věda, ale vyžaduje, abyste s ním byli mimořádně trpěliví. Ze začátku to možná nebude tak snadné, ale později zjistíte, že péče o vašeho křečka je velmi zábavná. Správně je krmte, mějte je rádi a poznejte příznaky nemocného křečka a zvládnete to.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *