Použití plánů na stavbu venkovní králíkárny – Větší a lepší

Použití plánů na stavbu venkovní králíkárny má mnoho výhod. Zaprvé si můžete vyrobit mnohem větší a lepší králíkárnu za zlomek ceny, kterou stojí nákup malé králíkárny. Aby králíci zůstali zdraví, potřebují prostor pro běhání a pohyb.

Pokud jste nakupovali králíkárnu buď online, nebo v obchodech, jistě budete souhlasit, že ceny jsou opravdu nehorázné za to, co dostanete. Nejčastější chybou, kterou lidé v souvislosti s králíkárnami dělají, je, že si pořídí malou králíkárnu. Před nákupem musíte opravdu porozumět potřebám králíků.

Pokud se chystáte králíky chovat, nezapomeňte, že se velmi rychle množí a také velmi rychle rostou. Poslední věc, kterou chcete, je přeplněná králíkárna s nedostatkem místa pro králíky. Králíci jsou teritoriální zvířata a pokud nemají dostatek prostoru, budou se prát.

Takže než kupovat drahou malou králíkárnu, je pro vás a vaše králíky mnohem lepší volbou pořídit si dobré plány na výrobu králíkárny dobré velikosti s výběhem. Pokud neplánujete králíky chovat a máte jen jednoho nebo dva, fajn, budou jen rádi, když dostanou více prostoru.

Nezapomeňte, že pokud mají vaši králíci strávit celý život v kotci, vyplatí se jim poskytnout co nejvíce prostoru. Vaše bouda by měla být nad zemí a uvnitř by měla být přihrádka, kam se králíci mohou jít v chladných teplotách ohřát.

Aby si králíci neporanili nohy, vyvarujte se toho, aby byla podlaha boudy vyrobena z drátu. Místo toho použijte tvrdou plastovou fólii, stejně jako je tomu v kleci pro králíky v interiéru, a dejte jim k dispozici bedýnku na stelivo. důležité je také, aby měli v prostoru pro podestýlku starou deku nebo seno.

Plány na stavbu venkovní králíkárny vám mohou umožnit vyrobit skvělou králíkárnu za méně než třetinu ceny, kterou byste zaplatili v maloobchodě za jen malou králíkárnu, ale také ji mnohem lépe vyrobit. Pevnost boudy je velmi důležitá pro ochranu králíků před predátory, jako jsou mývalové, pes, kočky nebo lišky. Někteří psi se dokonce podhrabávají pod drátěným plotem, aby se k nim pokusili dostat, takže musíte plot kolem králíkárny umístit alespoň jeden metr pod pevnou zem.

Plány vám pomohou postavit dobrou pevnou králíkárnu a poskytnou vám seznam potřebného materiálu a několik různých provedení králíkáren.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *