Venkovní králíkárna – 10 tipů, které byste měli znát při nákupu králíkárny

Existuje několik různých důvodů, proč svému domácímu mazlíčkovi pořídit pěknou venkovní králíkárnu. Králíky je radost chovat a hrát si s nimi. V tomto článku mám 10 tipů pro nákup venkovní králíkárny a tipy, jak se o králíka starat.

Při nákupu venkovní králíkárny je třeba vzít v úvahu několik tipů.

  1. Jednou z věcí, která vám pomůže při rozhodování o koupi králíkárny nebo klece pro králíky, je surfování po internetu. Můžete si udělat docela dobrou představu o tom, co je pro vás a vašeho králíčka nejlepší. Budete moci najít ceny venkovních králíkáren a najít tu, kterou potřebujete.
  2. Při nákupu venkovní králíkárny se musíte ujistit, že má podlahu z drátěného pletiva. To vám usnadní její čištění. Musíte také zkontrolovat a zjistit, zda má bouda pevnou podlahu, to poskytne vašemu králíkovi dobré místo na spaní.
  3. Venkovní králíkárna poskytne vašemu zvířeti dostatek prostoru a zároveň vám usnadní péči o něj. Vaše bouda by měla být alespoň čtyřikrát větší než váš králík. Také se musíte ujistit, že králíkárna je vybavena základními potřebami, jako je krmítko a láhev na vodu. Také venkovní králíkárna by měla mít dostatek prostoru pro poskakování králíka.
  4. Důležitou součástí nákupu venkovní králíkárny je velikost klece. Odborníci doporučují, abyste si pořídili co největší králíkárnu, kterou si můžete dovolit. Pro menší plemena králíků, králíčky, kteří váží 8 kg, by klec měla mít rozměry alespoň 24 × 36 palců.
  5. Také je dobré najít venkovní králíkárnu se dvěma úrovněmi. Do spodní úrovně můžete přidat výběh pro králíky, aby měl králík prostor k běhání.
  6. Pro králíka je mnohem lepší žít v kotci než uvnitř domu. Na výběr je mnoho různých velikostí a váš králík vás za to bude milovat a vaše manželka také.
  7. Jednou z věcí, kterou můžete udělat pro svou venkovní boudu, je dát na ni kolečka, abyste ji mohli snadno přemisťovat. Dalším nápadem je koupit králíkárnu, která je vysoko nad zemí, takže pod ni můžete umístit úložné zásoby.
  8. Vaše králíkárna by měla mít snadno vyjímatelný zásobník na jejich trus. Ujistěte se, že otvor ke spacímu prostoru vašeho králíka je dostatečně velký. Chtěli byste si také pořídit boudu se zastřešenou střechou, aby bylo vaše zvíře chráněno před větrem a deštěm.
  9. Je opravdu důležité, aby vaše venkovní bouda nebyla na zemi, aby se k vašemu králíkovi nedostali divocí predátoři. Když ji máte vyvýšenou, máte k ní přístup, aniž byste se museli ohýbat, což vám usnadní krmení a čištění.
  10. Velmi důležitá je také bezpečnost. Králíci jsou kořistí predátorů, jejichž přežití závisí na jejich přirozeném instinktu utíkat před predátory. Strach a úzkost mohou být tak silné, že mohou ze stresu z této zkoušky zemřít.

Pokud jde o zdraví a štěstí vašeho domácího králíka, je velmi důležitý výběr kvalitního životního prostředí. Při rozhodování o venkovní králíkárně bude kvalita obydlí rozhodovat o tom, jak bude vašemu malému chlupatému příteli vyhovovat.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *